fot. PAP/EPA

Stan wyjątkowy w Kalifornii z powodu nadciągającej groźnej burzy

Kalifornia może jeszcze w środę w nocy lokalnego czasu doświadczyć burzy, zapowiadanej jako jedna z najbardziej groźnych w ciągu ostatnich pięciu lat. Gubernator Gavin Newsom ogłosił stan wyjątkowy.

Krajowa Służba Pogodowa (NWS) ostrzega przed burzą z silnymi wiatrami, śniegiem, ciężkimi opadami deszczu oraz powodzią z przepływami gruzu i osuwiskami.

„Przewidujemy, że może to być jedna z najtrudniejszych i najbardziej dotkliwych serii burz, które nawiedziły Kalifornię w ciągu ostatnich pięciu lat” – oceniła nowa dyrektor Biura Służb Ratowniczych Gubernatora, Nancy Ward.

NWS zwróciła uwagę, że wiele obszarów będzie musiało zmierzyć się również ze skutkami cyklonu burzowego. Opady deszczu mogą sięgać od 5 do 10 cm. Na wysokich terenach przewiduje się ciężki śnieg.

„Meteorolodzy wzywają mieszkańców Kalifornii do wykazania szczególnej ostrożności na terenach, gdzie pożary niedawno wypaliły roślinność. Wskazują na zwiększone ryzyko błyskawicznie powstających powodzi i błotnych osuwisk” – podkreśliła NPR.

Służby meteorologiczne przestrzegają też przed potencjalnymi przerwami w dostawie prądu, zagrożeniami w podróżowaniu z powodu silnych wiatrów o prędkości od 96 do przeszło 112 km/godz., gruzu, a także powalonych drzew i linii energetycznych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl