fot. pixabay.com

IMGW ostrzega przed burzami i burzami z gradem w sześciu województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenia przed burzami i burzami z gradem dla sześciu województw we wschodniej części kraju. Alerty obowiązują do wieczora.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami wydano dla województwa warmińsko-mazurskiego. IMGW prognozuje tam lokalnie burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 15 do 25 mm, lokalnie około 30 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem wydano natomiast dla województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz dla południowej części województwa małopolskiego. IMGW prognozuje tam burze, którym będą towarzyszyć ulewne opady deszczu o wydajności od 15 do 25 mm, lokalnie do około 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Lokalnie możliwy jest grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl