fot. PAP/Valdemar Doveiko

Sprzeciw wobec próby zmian unijnych traktatów. Polska szuka sojuszników

Polska zabiega o powstanie grupy państw, które sprzeciwią się próbie zmian unijnych traktatów. Wizyty w kolejnych europejskich stolicach składa Szymon Szynkowski vel Sęk, minister spraw zagranicznych.

22 listopada Parlament Europejski poparł rezolucję, która otwiera drogę do zmiany unijnych traktatów. [czytaj więcej] Przewiduje ona m.in. ograniczenie prawa weta i centralizację Unii. Minister spraw zagranicznych mówi, że w obecnej sytuacji ważne jest, aby powstała grupa państw sprzeciwiających się zmianom traktatowym.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1729931250452898052

–  Dzisiaj kluczową sprawą jest, czy powstanie grupa państw członkowskich, która będzie w stanie sprzeciwić się szkodliwym, groźnym propozycjom dla polskiej państwowości, dla kompetencji państw członkowskich (także dla samodzielności w podejmowaniu decyzji przez państwa członkowskie). Czy taka grupa państw powstanie? Jak Państwo wiecie, niezwłocznie po objęciu urzędu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w środę  rano rozpocząłem cykl wizyt w stolicach państw europejskich, żeby te sprawy konsultować z naszymi partnerami – zaznaczył Szymon Szynkowski vel Sęk.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1730164693669421117

Szef MSZ we wtorek był w Kopenhadze i Brukseli, w środę odwiedził Pragę, na dziś zaplanowane zostały wizyty w Wilnie i Rydze. Polski Sejm zajął jeszcze stanowiska w sprawie próby zmian unijnych traktatów. Projekt uchwały w tej sprawie przygotowało Prawo i Sprawiedliwość. Prace nad zmianą traktatów mają być kontynuowane jeszcze w tym roku.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1730140041567932796

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl