fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

Spotkanie z seniorami w MRPiPS

Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się spotkanie z seniorami.

Rola seniorów w naszym społeczeństwie jest nieoceniona – podkreśliła podczas spotkania z osobami starszymi minister rodziny Marlena Maląg. Podziękowała im za zaangażowanie w wychowanie dzieci i wnuków, składając wszystkim seniorom gorące życzenia.

– Przede wszystkim zdrowia, spełnienia marzeń – bo jeżeli marzymy, to wiemy, że marzenia się nam zrealizują – i przede wszystkim uśmiechu na twarzy każdego dnia – powiedziała szefowa resortu rodziny.

Minister podsumowała działania rządu na rzecz osób starszych, zapewniając, że pomoc dla seniorów będzie kontynuowana.

– Waloryzacja rent i emerytur w tym roku i trzynasta emerytura to ponad 22 mld złotych. Mimo trudnej sytuacji, w której jesteśmy jako kraj ze względu na epidemię koronawirusa, to te świadczenia są zagwarantowane i będą realizowane – oświadczyła minister Marlena Maląg.

Polityka senioralna realizowana przez rząd to jednak nie tylko finanse, ale także liczne programy mające na celu aktywizację osób starszych.

– Mija 5 lat od kiedy wszedł w życie Senior plus, poprzednio Senior-WIGOR, z którego seniorzy mogą korzystać. To jest bardzo istotne. To jest prawie 80 mln zł – podkreślił Kordian Kulaszewicz, członek Rady ds. Seniorów przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W ramach programu powstają różnego rodzaju placówki skierowane dla seniorów, m.in. kluby czy dzienne domy seniorów.

– To był strzał w dziesiątkę. Naprawdę jest super, że możemy tam być. Nie siedzieć w domu, zamknięci w czterech ścianach, ale być, cieszyć się sobą i na różne sposoby usprawniać swoje zdrowie – powiedziała pani Anna Gruszka, która uczęszcza do jednej z placówek „Senior plus” na Mazowszu.

W takich miejscach – jak zaznaczyła pani Anna – wesołe jest życie staruszka.

TV Trwam News

drukuj