Spotkanie prof. Glińskiego z Solidarną Polską

Prof. Piotr Gliński spotka się dziś z Klubem Parlamentarnym Solidarnej Polski. Wczoraj kandydat PiS na premiera rządu technicznego przedstawił zespół 24 ekspertów, którzy – jak mówił – są gotowi „wziąć odpowiedzialność za Polskę”.

Priorytetami rządu technicznego ma być: walka z bezrobociem, odbudowa polskiej wspólnoty i sprawne państwo. O słuszności swojego programu prof. Piotr Gliński będzie dziś przekonywał przedstawicieli klubu Solidarna Polska. Profesor liczy na merytoryczną rozmowę.

– Na spotkaniu będę chciał mówić o sprawach merytorycznych i programowych – o sprawach wspólnych. Mam nadzieję, że z Solidarną Polską tych wspólnych spraw będzie znacznie więcej. Trochę niepokoi mnie to, co słyszałem tydzień temu w wystąpieniach prasowych liderów SP, a mianowicie jakieś nieprawdziwe opinie na mój temat. Będę chciał to również wyjaśnić – powiedział kandydat PiS na premiera rządu technicznego.

W piątek prof. Piotr Gliński rozmawiał z przedstawicielami klubu SLD, którzy nie wykazują zainteresowania, by poprzeć wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. PSL nie odpowiedziało jeszcze na zaproszenie dotyczące spotkania. Negatywna deklaracja padła ze strony PO.

– Platforma Obywatelska dość szybko odpowiedziała negatywnie na list, który wysłałem z prośbą o spotkanie. Tam nie ma gotowości na jakąkolwiek debatę – zresztą widać to po polityce tej partii, która raczej jest polityką kneblowania opozycji oraz innych, niż ich własny głos w polityce. Natomiast jeżeli chodzi o Ruch Palikota to z góry mówiłem, że z tym towarzystwem nie mogę się spotkać; ono chyba nie chce w polityce odwoływać się do spraw merytorycznych i programowych. Posługuje się raczej takimi socjotechnikami, których ja nie akceptuję; takimi chwytami politycznymi, które wykraczają poza moje granice tolerancji – podkreślił prof. Gliński.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl