fot. TT/Ministerstwo Infrastruktury

Łódzkie: podpisano umowę na rozbudowę węzła Emilia

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wicepremier Piotr Gliński ogłosili podpisanie umowy na rozbudowę węzła Emilia w województwie łódzkim. Chodzi o węzeł łączący autostradę A2 z drogą krajową 91. Po rozbudowie węzeł obejmie też powstającą drogę ekspresową S14. Dzięki inwestycji powstanie rondo, które bezkolizyjnie zintegruje trzy trasy.

Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, powiedział na konferencji w Warszawie, że rozbudowa węzła zakończy budowę obwodnicy Łodzi.

– Ostatnia, finalna inwestycja, która jest jeszcze potrzebna, to nowoczesny węzeł Emilia. Gdy w lipcu będziemy otwierali S14, już będą toczyły się przygotowania do unowocześnienia węzła Emilia. To dość skomplikowane rozwiązanie, ale bardzo nowoczesne – podkreślił wicepremier Piotr Gliński.

Minister Andrzej Adamczyk wskazał z kolei, że województwo łódzkie to aktualnie jeden z największych placów budowy w Polsce. Zaznaczył, że rozbudowa węzła Emilia będzie odpowiedzią na spodziewany wzrost ruchu.

– Jest konieczność, żeby wybudować szeroko przepustowy węzeł komunikacyjny. To stanie się niebawem faktem. Taką realizację przygotujemy i przeprowadzimy – zaznaczył minister infrastruktury.

Szef resortu dodał, że dzięki inwestycji Łódź będzie pierwszą wielkomiejską aglomeracją, która zyska pełną obwodnicę miasta. Rozbudowa węzła Emilia ma ruszyć po ukończeniu budowy drogi ekspresowej S14. Jest to planowane na lipiec bieżącego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl