fot. PAP/Rafał Guz

Spotkanie prezydenta A. Dudy z Młodzieżową Radą Klimatyczną

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Młodzieżową Radą Klimatyczną. W rozmowach uczestniczył także minister środowiska i klimatu, Michał Kurtyka.

Podczas spotkania prezydent mówił, że Polska stawia sobie ambitne cele, jeśli chodzi o ochronę klimatu. Chcemy, by nasz przemysł się przekształcał, ale musimy to zrobić zachowując zasadę sprawiedliwej transformacji – podkreślał Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że konieczne są bardzo kosztowne zmiany.

– Musimy dzisiaj twardo stanąć w obliczu rzeczywistości i powiedzieć sobie, że zmiany są niezbędne. Zmiany pociągają za sobą konieczność poniesienia ogromnych kosztów, ale tego wymaga przyszłość, a także wola budowania nowoczesnej gospodarki. Można śmiało postawić znak równości między nowoczesną gospodarką a nowoczesną energetyką i odwrotnie. Chcielibyśmy w tym wszystkim być tak ambitni, żeby jak największa część nowoczesnych technologii była wytwarzana, wymyślana w Polsce – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wspomniał, że w tym tygodniu odbędzie się zwołany przez prezydenta USA Joe Bidena wirtualny szczyt klimatyczny. Polska została na niego zaproszona jako jeden z 40 krajów – zaznaczył.

Prezydent ma zabrać głos podczas piątkowej debaty dotyczącej zagadnień wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsce pracy w połączeniu z ambitną polityką klimatyczną.

RIRM

drukuj