M. Magierowski: pierwsze spotkanie Duda-Trump być może wiosną

Niewykluczone, że pierwsze spotkanie prezydenta Polski Andrzeja Dudy i nowego prezydenta USA Donalda Trumpa będzie miało miejsce wiosną w Brukseli podczas szczytu NATO – powiedział w niedzielę dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Magierowski był pytany w programie „Kawa na ławę” w TVN24, czy jest szansa na szybkie spotkanie prezydent Duda – prezydent Trump. „Liczymy na to, że dojdzie do takiego spotkania jeszcze w tym roku” – powiedział.

„Niewykluczone, że pierwsze takie spotkanie będzie miało miejsce w Brukseli wiosną tego roku podczas nadzwyczajnego szczytu NATO, na który mam nadzieję, pan prezydent (Donald) Trump się wybierze” – powiedział Magierowski.

Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta wskazał, że tego typu spotkania są ustalane i planowane z dużym wyprzedzeniem i trudno w tej chwili mówić o jakichkolwiek szczegółach.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski poinformował w niedzielę na antenie TVP Info, że z początkiem lutego w imieniu prezydenta pojedzie do Waszyngtonu.

  1. prezydent USA Donald Trump rozpoczął w piątek wieczorem czasu lokalnego urzędowanie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl