fot. youtube.com

Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci w Nowym Targu

W parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu odbyło się pierwsze w Wielkim Poście Regionalne Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Bardzo mocno wybrzmiało motto ruchu; „nie ma dnia bez modlitwy, nie ma tygodnia bez Eucharystii, nie ma miesiąca bez spowiedzi”.

Spotkanie wspólnoty Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci rozpoczęło się Mszą świętą. Zgromadzonych powitał ks. Henryk Paśko, proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.

– Bracia i Siostry, z wielką radością witam w naszej wspólnocie parafialnej Magdalenę Buczek, założycielkę PKRD, ojca Piotra Dettlaffa z Radia Maryja, księdza prałata Władysława Zązla, dzisiejszego głównego celebransa i kaznodzieje, witam Was kochane dzieci – te które rozumieją więcej niż ich rówieśnicy, czym jest modlitwa różańcowa – powiedział proboszcz parafii.

Słowo Boże do najmłodszych skierował właśnie ks. prał. Władysław Zązel.

– Nie zabraniajcie dzieciom przychodzić do mnie. Kto przyjmie jedno z tych najmniejszych – Mnie przyjmuje. I kto by zgorszył jedno z tych najmniejszych, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński i zatopić na głębokościach morskich. Pan Jezus kochał dzieci. Pana Jezusa przyjmuje się nie tylko w Komunii, ale i w każdym dziecku przychodzącym na świat, które ma prawo być oczekiwane, chciane i kochane – wskazał proboszcz parafii Kamesznica w diecezji bielsko-żywieckiej.

Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci odbyło się w bardzo ważnym momencie, w czasie Wielkiego Postu – zwróciła uwagę ich założycielka Magdalena Buczek.

– Chcemy prosić Matkę Najświętszą, Matkę Bożą Bolesną, abyśmy mogli razem z Nią towarzyszyć Jezusowi, który z miłości do każdego z nas wziął na siebie nasze grzechy, nasze słabości, przyjął tak straszne cierpienie i krzyż, mękę, śmierć na krzyżu, aby nas zbawić. Dlatego pragniemy iść za Jezusem drogą krzyżową, chcemy rozważać Jego mękę – zaznaczyła założycielka PKRD.

Najwspanialszym prezentem, jaki rodzicie mogą dać swojemu dziecku jest zaszczepienie w nim wiary i miłości do Boga już od najmłodszych lat. Zawierzając życie Matce Bożej i ucząc się modlitwy różańcowej otrzymujemy najskuteczniejszą ochronę przed złem. A modlitwa dzieci może dokonać cudów.

– Różaniec umacnia wiarę. Gdy się modlimy – pomagamy Matce Bożej – mówiła jedna z członkiń Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Do Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci może należeć każdy, kto odznacza się miłością do Matki Najświętszej oraz pragnieniem wytrwania w codziennej modlitwie różańcowej i zapałem w zachęcaniu innych do wspólnej modlitwy.

TV Trwam News/RIRM

drukuj