Spotkanie PKRD u Matki Bożej Łaskawej

W Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbyło się spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Było ono wyjątkowe, bo październik jest miesiącem właśnie modlitwy różańcowej.

Matka Boża zaprasza nas, abyśmy poprzez modlitwę różańcową starali się zaprzyjaźnić z Jezusem, zjednoczyć z nim – mówił w homilii ks. bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej.

– Żebyśmy sami  byli dla innych, tak jak Jezus – gotowi pomagać, uśmiechać się, pocieszać dobrym słowem – powiedział ks. bp Marek Mendyk.

Na spotkaniu obecna była założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci Magdalena Buczek.

 – Matka Boża prowadzi nas do Pana Jezusa, uczy nas Go kochać, to Ona prowadzi nas do Eucharystii, czyli prawdziwego najpiękniejszego spotkania z Nim – akcentowała Magdalena Buczek.

Młodzi uczestnicy wspólnej modlitwy różańcowej przekonują, że warto uczestniczyć w spotkaniach Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.

– Można otrzymać dużo łask od Boga – wskazał Maciej.

Z kolei Dominik, także członek Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, mówił, że w tym dniu ważna była dla niego posługa podczas Msza św.

 – Chciałem dzisiaj służyć w tym kościele, bo jestem ministrantem – stwierdził Dominik.

 

 

TV Trwam News

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl