PKRD modliły się przy relikwiach św. Jana Bosko

Dzieci zrzeszone w PKRD spotkały się w Kielcach przy relikwiach św. Jana Bosko. W czwartek uczestniczyły w odpuście tuchowskim. W niedzielę przędą do Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim.

W czwartek dzieci spotkały się na regionalnym spotkaniu PKRD w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Dzieci, jak co roku uczestniczyły w odpuście tuchowskim. Spotkaniu przewodniczył ks. bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy diecezji częstochowskiej. Dzieci uczestniczyły w Eucharystii i modliły się na różańcu. Odbył się koncert w wykonaniu ks. bp. Antoniego Długosza.

– Stało się tradycją, że nasza wspólnota spotyka się w Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Wypraszaliśmy potrzebne łaski dla nas, oddaliśmy się pod opiekę Matki Najświętszej prosząc, aby nieustannie otaczała nas swoją opieką – powiedziała Magda Buczek, założycielka PKRD.

Dwa dni później dzieci z PKRD udały się do Kielc, by modlić się przy relikwiach św. Jana Bosko. Chciały się włączyć w czas peregrynacji relikwii świętego w naszej Ojczyźnie. Było to dla dzieci szczególne wydarzenie ponieważ – jak powiedziała Magda Buczek – św. Jan Bosko jest jednym z patronów Podwórkowych Kółek.

– Św. Jan Bosko jest patronem PKRD, obok św. Teresy od Dzieciątka Jezus i błogosławionych Pastuszków z Fatimy. Ostał obrany patronem w 1999 r. Od tego czasu szczególnie oręduje za naszą wspólnotą i wyprasza nam potrzebne łaski. Pragnęliśmy w tym miejscu szczególnie dziękować św. Janowi Bosko za jego wstawiennictwo i wszelkie łaski, które nam wyprasza, a równocześnie prosić o to, by nadal czuwał na naszą wspólnotą. Powierzaliśmy mu rozwój PKRD prosząc o to, by był dla nas wzorem miłości do Matki Najświętszej. By wypraszał każdemu z nas łaskę świętości oraz odwagi w apostołowaniu i szerzeniu modlitwy różańcowej – powiedziała Magda Buczek.

O godz. 17:30 miało miejsce uroczyste powitanie i wprowadzenie relikwii do kościoła Św. Krzyża w Kielcach. Następnie odmówiona została dziesiątka różańca, podczas której PKRD zawierzyły się św. Janowi Bosko. O godz. 18:15 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Dariusz Bartocha, Inspektor Salezjańskiej Prowincji. Po Mszy św. rozpoczęło się czuwanie dzieci przy relikwiach.

W niedzielę dzieci z PKRD udały się do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godz. 10:30, odbędzie się przywitanie przybyłych grup, wspólna modlitwa różańcowa i koncert zespołu „Wiolinek”. O godz. 11:00 odprawiona zostanie Msza św.

Wypowiedź Magdaleny Buczek, założycielki PKRD.


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj