fot. RelacjeRegionalne.pl

Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci w Żorach

W Żorach w parafii Świętych Apostołów Filipa i Jakuba odbyło się spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Miało ono szczególny charakter, bowiem w tym roku przypada 20-lecie powstania kółka w tamtejszej parafii.

Mszy św. przewodniczył ks. Stanisław Gańczorz, proboszcz parafii Świętych Apostołów Filipa i Jakuba w Żorach. Homilię wygłosił ks. Dawid Dyrcz. Podkreślał, że modlitwa różańcowa wymaga odkrycia i medytacji.

– Najtrudniej zacząć. Nie masz czasu na różaniec – odmów dziesiątkę. Nie jest to przepis kulinarny, ale jest to przepis na niesamowicie szczęśliwe życie, bo różaniec układa życie – akcentował ks. Dawid Dyrcz.  

O tym wiedzą dzieci należące do PKRD.

– Wtedy wysławiasz Maryję i modlisz się do Niej – mówiła Olga.

– Bo pomagamy Matce Bożej przemieniać świat – wskazała Karolina.

– Bóg często wysłuchuje nasze modlitwy, które ofiarujemy Jemu. W momencie, którym Go najbardziej potrzebujemy, On daje nam tę laskę, którą bardzo potrzebujemy – tłumaczy Weronika.

W tym roku przypada 20-lecie powstania PKRD w Żorach.

– Życzymy, aby Maryja nieustannie otaczała swoją opieką każdego z was i również życzymy dalszego rozwoju tego koła, aby trwało, powiększało się na jak największą chwałę Bożą i dla radości Matki Najświętszej – mówiła Magdalena Buczek, założycielka PKRD.

Kółko różańcowe w Żorach założyła Maria Motyka, która o tej inicjatywie modlitewnej dzieci usłyszała w Radiu Maryja.

– Dzieci są zmobilizowane, radośnie przychodzą na te kółka i modlimy się. Wpierw idziemy do kościoła przed Przenajświętszy Sakrament, tam odmawiamy dziesiątek różańca, później przechodzimy do salek koło kościoła, tam mamy poczęstunek, czytanie Ewangelii, medytacja taka i wielka radość – wyjaśniła Maria Motyka.

Kolejne spotkanie PKRD odbędzie się 10 października w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. 

TV Trwam News

drukuj