fot. twitter.com/EpiskopatNews

12. rocznica Cudu Eucharystycznego w Sokółce

W Sokółce odbyły się uroczystości 12. rocznicy Cudu Eucharystycznego. Uroczystościom przewodniczył metropolita białostocki ks. abp Tadeusz Wojda.   

W 2008 r. w Sokółce w parafialnym kościele pw. św. Antoniego miało miejsce niezwykłe wydarzenie eucharystyczne. Chleb przemienił się w cząstkę Ciała Pańskiego.

– Dla nas wszystkich to było zaskoczeniem i zarazem zadaniem, abyśmy rozeznając zamysł Boży, mogli jeszcze bardziej głosić wiernym prawdę o obecności Jezusa Chrystusa – mówi świadek cudu ks. Stanisław Gniedziejko.

Ten cud żywej obecności Jezusa dokonuje się podczas każdej Eucharystii. Niestety – jak podkreśla metropolita białostocki ks. abp Tadeusz Wojda – w ostatnich czasach rośnie liczba tych, którzy z łatwością dyspensują się od uczestnictwa w Eucharystii.

– Bardzo boli, gdy w Eucharystii nie uczestniczy młodzież, nie uczestniczą dzieci, i to często za przyzwoleniem rodziców. Pytanie o uczestnictwo w Eucharystii jest ważne i musimy sobie na nie w sercu odpowiedzieć – wskazuje ks. abp Tadeusz Wojda.

Eucharystia to wyjątkowy dar. Pan Bóg – jak pokazują wpisy w Księdze Łask w sokólskim sanktuarium – działa w sposób nadzwyczajny w życiu wielu wiernych rozmiłowanych w Eucharystii – mówi kustosz sanktuarium ks. Jarosław Ciuchna.

– To jest głęboki wyraz rozmiłowania się w Chrystusie. To jest też często wyraz poszukiwania głębi wiary w spotkaniu z Chrystusem eucharystycznym. obecnym w tym widzialnym znaku, który trzeba nazywać cudem – zaznacza ks. Jarosław Ciuchna.

Ten cud dokonuje się w czasie każdej Mszy Świętej. Warto o tym pamiętać szczególnie w czasie epidemii, kiedy próbuje się zniechęcać wiernych do uczestnictwa w Eucharystii w naszych świątyniach.

TV Trwam News

drukuj