„Kantata Przemienienia” w Sokółce

Kilka tysięcy osób z całego świata będzie uczestniczyć w premierze płyty „Kantata Przemienienia” kompozycji Jakuba Milewskiego. Wykonanie wybranych utworów odbędzie się podczas głównych uroczystości 6. rocznicy Cudu w Sokółce, 28 września 2014 r.

Za kompozycję muzyczną i dyrygenturę odpowiedzialny jest Jakub Milewski; teksty przygotował Jerzy Binkowski, który pełni również rolę narratora.

Utwory wykona czworo solistów: Sylwia Banasik, Martyna Ciok, Kuba Jurzyk i Wiktor Korszla. Towarzyszyć im będzie Chór Politechniki Białostockiej przygotowany przez Wiolettę Miłkowską w akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej.

 – Koncert jest inspirowany cudem w Sokółce. To inspiracja twórców, czyli mnie i przede wszystkim Jerzego Binkowskiego, autora libretta. Głównym bohaterem naszej opowieści jest człowiek, który przyjeżdża do Sokółki i natchniony cudem zmienia się z osoby, która wyśpiewuje, że „Boga nie ma” w osobę nawróconą, śpiewającą „Jezu, ufam Tobie”. Koncert jest przepełniony najróżniejszymi emocjami, najróżniejszym typem muzyki, od gospel, przez muzykę symfoniczną po filmową – zaznacza Jakub Milewski, kompozytor i dyrygent.

„Tajemnica Eucharystii – Sokółka – Kantata Przemienienia” to zapis koncertu, który nakładem wydawnictwa Edycja św. Pawła ukaże się na nośnikach CD i DVD. Płyta będzie dostępna w formie eleganckiej książki w twardej oprawie zawierającej zdjęcia z premiery, a także libretto.

Materiał z „Kantaty Przemienienia” doczekał się wydawnictwa płytowego na rok po koncertowej premierze w Białymstoku. Jakub Milewski udostępnił film z zarejestrowanymi fragmentami koncertu.

 

 

Czytaj również:[kliknij]

RIRM

drukuj