Fot. Ks. Krzysztof Zubrzycki

Pielgrzymka PKRD do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Studzienicznej

Dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Studzienicznej w diecezji ełckiej. Eucharystię poprzedził Kongres Wspólnot Dziecięcych.

Hasłem pielgrzymki były słowa Jezusa Chrystusa skierowane do uczniów w Ogrodzie Oliwnym: „Wstańcie i chodźmy”. W Sanktuarium w Studzienicznej odbyła się Stacja Dziecięca Kongresu. Do Matki Bożej pielgrzymowały m.in. dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych.

– Kochani, nasze spotkanie u Matki Bożej w Studzienicznej w diecezji ełckiej rozrasta się z roku na rok. W tym roku przybyło tu ponad 60 zorganizowanych grup – mówił opiekun PKRD, o. Piotr Dettlaff CSsR.

To już tradycja, że dzieci z PKRD w Wigilię Zesłania Ducha Świętego przybywają do Studzienicznej.

– Przybywamy do Matki Najświętszej, aby razem z Nią modlić się i prosić o Ducha Świętego, żeby On z całą mocą zstępował na każdego z nas. Bardzo potrzebujemy Jego darów, Jego światła, Jego natchnień, Jego mocy do tego, abyśmy kroczyli drogą wiary – zaznaczyła założycielka PKRD, Magdalena Buczek.

Maryja wzywa nas do codziennej modlitwy różańcowej, przez którą prowadzi nas do swojego Syna. Wspólnie z Magdaleną Buczek dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych odmówiły różaniec.

Tam, gdzie jest Maryja, jest także Duch Święty, a Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Studzienicznej jest szczególnym miejscem. W tym roku obchodzi jubileusz 150-lecia swojego istnienia.

Poddajemy się Duchowi Świętemu, aby oczyszczał nasze serca. W 150-lecie parafii Matki Bożej Szkaplerznej chcemy razem uwielbiać Pana Boga za Jego łaskę, za Jego historie zbawienia – akcentował kustosz miejsca, ks. kan. Wojciech Stokłosa.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania Sanktuarium i rejsu statkiem. Następnie odbył się Kongres Wspólnot Dziecięcych i Eucharystia. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ordynariusz diecezji ełckiej, ks. bp Jerzy Mazur.

– Wielka radość widzieć rozradowany Kościół szczęśliwych dzieci i młodzieży. Wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście naszą nadzieją. I bądźcie – podkreślał ks. bp Jerzy Mazur.

Po Eucharystii nie zabrakło wspólnej agapy, gier, zabaw oraz innych atrakcji dla dzieci.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl