Spółki OLT miały zostać kupione przez Turkish Airlines i Air Berlin?

Śledczy sprawdzają, czy spółki OLT miały być kupione przez zagraniczne firmy zajmujące się przewozami lotniczymi: Turkish Airlines oraz Air Berlin. Jak informuje dzisiejsza „Rzeczpospolita”, na nieznany dotychczas ślad związany z lotniczymi inwestycjami spółki Amber Gold trafiła łódzka prokuratura.

Hipoteza, nad którą pracują śledczy, wskazuje, że spółki OLT miały trafić do zagranicznych przewoźników lotniczych za symboliczną złotówkę.

Takie informacje pojawiły się w aktach śledztwa. Chcemy ustalić, czy tego rodzaju zamiary w ogóle istniały – mówi cytowany przez gazetę prokurator Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski ocenia, że hipoteza o sprzedaży OLT za złotówkę jest realna. Zwraca uwagę że podobna transakcja miała już miejsce.

– Spółka OLT Express Germany została sprzedana za złotówkę holenderskiej spółce, a w zasadzie nie za złotówkę, tylko za przysłowiowe 1 euro, spółka, która dysponowała milionami euro na koncie, czterema samolotami odrzutowymi i wieloma nieruchomościami, jak również innymi wartościowymi składnikami majątkowymi. Czy taka możliwość sprzedaży dwóch spółek funkcjonujących na polskim rynku, czyli OLT Express Regional i OLT Express Poland, wchodziła w grę? W mojej ocenie tak, ale czysto teoretycznie. Komisja nie dysponuje żadnym wiarygodnym źródłem informacji, mówiącym o tym, że za przysłowiową złotówkę te spółki, które nie generowały żadnego dochodu, mogły być sprzedane – zaznacza Tomasz Rzymkowski.

O tym, że Air Berlin interesował się spółką OLT Express, mówił podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą były prezes Amber Gold Marcin P. Wątek podobnych zabiegów ze strony przewoźnika z Turcji jest jednak nowością.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl