Fot. PAP

PiS chce opublikowania Białej Księgi ws. Amber Gold

Posłowie z sejmowej Komisji Infrastruktury rozpatrzą dziś odpowiedź ministra transportu Sławomira Nowaka na dezyderat ws. publikacji Białej Księgi, dotyczącej działań Ministerstwa wobec spółek OLT EXPRESS.

Chodzi o firmy: OLT EXPRESS Sp. z o.o., OLT EXPRESS POLAND i OLT EXPRESS REGIONAL. Spółki ogłosiły upadłość w połowie ubiegłego roku po tzw. aferze Amber Gold.

Poseł Andrzej Adamczyk, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury podkreśla, że duży wpływ na zaistniałą wtedy sytuację miały liczne zaniedbania Ministerstwa Transportu.

OLT EXPRESS to firma, która była własnością Amber Gold. OLT EXPRESS po swoim upadku zostawiło – jak to się kolokwialnie mówi – na lodzie kilkaset tysięcy klientów, poszkodowanych na wiele set milionów złotych, którzy wykupili bilety lotnicze, ale niestety nie mogli skorzystać z usługi OLT EXPRESS. Uznaliśmy wówczas, że działania tej firmy nie byłyby możliwe, gdyby nie zaniedbania i zaniechania ministerstwa transportu. Przecież minister transportu bezpośrednio nadzoruje agendy, urząd lotnictwa cywilnego, który odpowiedzialny jest za dopuszczenie do funkcjonowania w polskim transporcie lotniczym firm transportowych – powiedział poseł Andrzej Adamczyk.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku posłowie, na wniosek PiS, przygotowali dezyderat w tej sprawie.

Posłowi PiS zgłosili wniosek o przygotowanie i opublikowanie białej księgi, czyli wszystkich czynności i działań ministra transportu, które miały miejsce w czasie kiedy rejestrowano, kiedy potwierdzano koncesję dla OLT EXPRESS, kiedy OLT EXPRESS już było wiadomo, że jest firmą, która jest skazana na porażkę. Wszystkie te działania ministra transportu, które powinien był wówczas podejmować, powinny być opisane w tej białej księdze. Niestety jest dopiero marzec, kiedy będziemy mieli okazję na ten temat rozmawiać. To jest taki widomy sygnał, że rząd za nic ma opozycję, za nic ma parlament, który czyni swoją funkcję kontrolną – dodał wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury.

Wypowiedź posła Andrzeja Adamczyka:

06.03.13 Y STRONA ADAMCZYK                                                              

 

RIRM

 

drukuj