PAP/Rafał Guz

Spółka PGNiG będzie dywersyfikowała obszary swojej działalności, m.in. wejście w sektory paliw alternatywnych i ciepłownictwa

Spółka PGNiG będzie dywersyfikowała obszary swojej działalności. Chodzi m.in. o wejście w sektory paliw alternatywnych i ciepłownictwa. Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński wskazał, ze firmy wydobywające ropę i gaz muszą prowadzić działalność także w innych segmentach rynków energii.

Szef spółki podkreślił, że ciepłownictwo oparte na węglu będzie musiało stopniowo przechodzić na inne paliwa takie jak biogaz i wodór. Wskazał, że potencjał produkcji biometanu w Polsce jest oceniany nawet na 10 mld m3 rocznie, co daje nowe perspektywy dla gazyfikacji kraju.

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński zaznaczył, że ważnym elementem dywersyfikacji działalności spółki będzie wodór.

– Już ogłosiliśmy nasz program wodorowy. Uważamy, że to jest paliwo przyszłości, które będzie mogło być mieszane z gazem ziemnym w sieciach gazowych, ale które będzie również mogło być wykorzystywane w transporcie i będzie takim paliwem, które, jeżeli nie uzupełni, to będzie mogło nawet zastępować w przyszłości w znacznym stopniu gaz ziemny. Chcemy również wejść w tradycyjny sektor OZE, czyli fotowoltaikę, energię pochodzącą z wiatru. Dlatego, że te źródła będą doskonale uzupełniały inne nasze działalności – powiedział Jerzy Kwieciński.

https://twitter.com/GK_PGNiG/status/1266304725864996864

Spółka nie zamierza rezygnować z dotychczasowej działalności, ale jednocześnie chce szukać nowych rozwiązań, które zapewnią jej stabilny rozwój. Według zapowiedzi, plan dywersyfikacji działalności PGNiG znajdzie się w zaktualizowanej wersji strategii spółki na lata 2017-2022.

https://twitter.com/GK_PGNiG/status/1266262639052681216

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl