fot. twitter/MEN_GOV_PL

MEN, GIS i MZ przygotowali wytyczne dla organizatorów wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży

Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży.

Celem procedur jest minimalizowanie ryzyka zakażenia koronawirusem przez wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń. Zgodnie z wytycznymi uczestnicy wypoczynku w dniu wyjazdu muszą być zdrowi. Mają to poświadczać rodzice dziecka w pisemnym oświadczeniu o braku u uczestnika wypoczynku np. infekcji sugerujących chorobę zakaźną.

https://twitter.com/MEN_GOV_PL/status/1266325273282215936

Ponadto rodzice muszą zaopatrzyć dziecko w indywidualne osłony nosa i ust.  Bezpieczne wakacje to dla nas kwestia priorytetowa – mówi rzecznik resortu edukacji Anna Ostrowska.

– Opisane w nich procedury służą przede wszystkim ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas organizowania wypoczynku, w trakcie trwania epidemii koronawirusa. Warto podkreślić, że obecna sytuacja epidemiczna, co zostało też przeanalizowane wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i GIS, pozwala na potwierdzenie, że w tym roku wypoczynek letni dzieci i młodzieży będzie mógł się odbyć. Natomiast ważne jest to, aby pamiętać, że musi się on odbywać przy uwzględnieniu określonych ograniczeń sanitarnych. Należy podkreślić, że sytuacja w dalszym ciągu jest dynamiczna. Każdego dnia pojawiają się informacje z Ministerstwa Zdrowia dotyczące pandemii i ta sytuacja może ulec zmianie. Będziemy na bieżąco informować, jak wyglądają wytyczne – podkreślił Anna Ostrowska.

https://twitter.com/MEN_GOV_PL/status/1266274142162051072

W wytycznych znalazły się też zapisy o organizacji warunków zakwaterowania, transportu i wyżywienia. [czytaj więcej]

Organizator ma zapewnić tez m.in. stałą obecność pielęgniarki lub możliwość natychmiastowej konsultacji z pielęgniarką, ratownikiem medycznym lub lekarzem.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl