PGNiG znalazło gaz w Wielkopolsce

Odkrycia dokonano w miejscowości Miłosław w powiecie wrzesińskim. Spółka PGNiG poinformowała, że obecnie trwają testy, w związku z czym trudno na razie mówić o wielkości zasobów.

Złoże wpisuje się we wcześniejsze odkrycia na tym terenie, tj. złoża Lisewo, Komorze, Winna Góra, Środa i Kromolice – podało PGNIG.

Poseł Mariusz Orion-Jędrysek, były Główny Geolog Kraju tłumaczy, że na wykorzystanie tych złóż trzeba będzie trochę poczekać.

Czasami kwestią tygodni jest odwiercenie kolejnych otworów, które później zostają przekształcone w otwory eksploatacyjne. Czasami kwestia podłączenia do sieci, oczyszczania itd. stanowi dzisiaj większy problem niż same wydobycie. Dzisiaj się wierci 100 metrów dziennie, jeśli złoże jest powiedzmy na 2 lub 3 km to jest to kwestia liczona w tygodniach, że można mieć już złoże przygotowane do eksploatacji. Jako, że złoże Radlin, które położone jest niedaleko, ma już produkcje, to można się spodziewać, że eksploatacja gazu w Mirosławiu to kwestia maksymalnie miesięcy – wskazuje Mariusz Orion-Jędrysek.

Prace w ramach koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, na zlecenie PGNiG prowadzi firma Exalo Drilling.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl