(fot.PAP)

Spadek poparcia dla rządu

Dziś mija rok od wyborów parlamentarnych. Przez ten czas zaobserwowano wyraźny spadek poparcia polskiego społeczeństwa dla rządu Donalda Tuska. Ostatnie sondaże dają 6 proc, przewagę PiS nad PO.

PSL prowadzi natomiast rozmowy z liderami partii opozycyjnych. Wczoraj Waldemar Pawlak spotkał się m.in. z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.  Rozmowa dotyczyła sytuacji politycznej i propozycji gospodarczych PSL. Na dziś zaplanowano spotkanie Waldemara Pawlaka z liderem SP Zbigniewem Ziobro.

Rozmowy maja dotyczyć rozwiązań ludowców dotyczących VATu ale także inicjatyw SP, które jak najszybciej powinny zostać poddane obrady powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk – szef KP SP.

– Chcemy zwrócić szczególną uwagę na problem umów śmieciowych. 700 tysięcy młodych Polaków zarabia najniższą krajową, nie mają płaconych składek ZUS-owskich. Chcemy zwrócić także uwagę na problem nierówności społecznych, jeśli chodzi o opodatkowanie. Podatki dla osób średnio zarabiających lub najniżej zarabiających powinny być obniżone. Kolejna sprawa o której warto powiedzieć, to kwestia biurokracji, która w naszym kraju dusi przedsiębiorczość, dusi przedsiębiorców, a także samorządy. Wynika ona z przyjęcia nadmiernych regulacji unijnych – powiedział Arkadiusz Mularczyk. 

Z wicepremierem nie spotka się szef SLD Leszek Miller. A PiS w najbliższym czasie złoży konstruktywne votum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Przy tym proponuje szereg rozwiązań.

Prof. Andrzej Zybertowicz – socjolog – mówi, że dziś jest bardzo łatwe do ustalenia na czym polega prawdziwa misja ludowców. Działacze tej partii poustawiali się na funkcjach kierowniczych a działania Waldemara Pawlaka to próba maskowania prawdy i utrzymania się w grze.

– Najważniejsze są posady i dochody „sieci kolesiowskiej” , którą PSL zbudował na różnych poziomach życia społecznego. Przede wszystkim na poziomie lokalno-samorządowych, ale także na poziomie centralnym. Gra polityczna na poziomie relacji z koalicjantem i opozycją tylko temu służy. PSl nie ma żadnej innej misji przed sobą – powiedział prof. Andrzej Zybertowicz.

 

Wypowiedź prof. Andrzeja Zybertowicza


Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź pos. Arkadiusza Mularczyka


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj