Chcą ukarać mec. Rogalskiego

Gen. Krzysztof Parulski były szef prokuratury wojskowej domaga się wszczęcia postępowania dyscyplinarnego  wobec mec. Rafała Rogalskiego. Mecenas wielokrotnie wskazywał na niedociągnięcia prokuratury ws. smoleńskiej.

O sprawie poinformowała senator Beata Gosiewska, której pełnomocnikiem jest mecenas Rafał Rogalski.  Gen. złożył już pismo do Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Uzasadnia to na 10 stronach.

Zarzuca pełnomocnikowi wielokrotne pomówienia w mediach, które dotyczyły katastrofy smoleńskiej. Przypomnijmy mecenas Rafał Rogalski mówił m.in. o tym, że to generał odpowiada za nieobecność polskich prokuratorów podczas sekcji zwłok w Moskwie.

Wdowa po śp. wicepremierze Przemysławie Gosiewskim stwierdziła, że to „skandal i hańba prokuratury”.

– Dla mnie jest to hańba prokuratury , która nie dosyć, że od 2,5 roku skandalicznie prowadzi śledztwo to jeszcze oskarża pełnomocnika, który śmiał powiedzieć prawdę. To jest prawda, pan prokurator Parulski jest odpowiedzialny. Problem polega na tym, że żyjemy w takim kraju w którym nie dosyć że nie poniósł tej odpowiedzialności to jeszcze oskarża innych – powiedziała Beata Gosiewska.

Wypowiedź sen. Beaty Gosiewskiej


Pobierz Pobierz

                                                             RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl