SP złoży wniosek o komisję śledczą ws. PSL

Klub Solidarnej Polski przygotował wniosek do Prezydium Sejmu ws. powołania sejmowej komisji śledczej, która miałaby zbadać sytuację w spółkach Skarbu Państwa, w związku z ujawnionymi w połowie 2012 r. w mediach tzw. taśmami PSL.

Rozmiar uwikłań działaczu PSL jest ogromny – mówił prezes SP. Jak dodał: „sprawy do tej pory – wbrew obietnicom Donalda Tuska nie zostały wyjaśnione, zostały zamiecione pod dywan”.

– To wymaga zdecydowanych działań. Dlatego po pół roku od ujawnienia afery tzw. taśm Serafina, pół roku od ujawnienia afery związanej z firmą Elewarr; pół roku od ujawnienia nieprawidłowości i patologii w Agencji Rynku Rolnego, ale też jak pokazuje doświadczenie w innych agencjach kontrolowanych przez polityków PSL, Solidarna Polska upomina się o interesy polskich wsi. SP upomina się o uczciwość dla polskich rolników. Będziemy domagać się, aby zajęto się tym w sposób transparentny i jawny- mówi poseł Zbigniew Ziobro.

Solidarna Polska oczekuje, że wniosek poprze nowe kierownictwo PSL, to będzie dowód realnej zmiany, to będzie dowód oczyszczenia tego środowiska – powiedział Zbigniew Ziobro.

– Mamy nadzieję, że nowe kierownictwo Polskiego Stronnictwa Ludowego, z panem prezesem Piechocińskim będzie pierwszym ugrupowaniem, które poprze tą komisję. Bo jeśli poważnie traktować słowa pana Piechocińskiego, że chce nowego otwarcia w PSL, to nie da się mówić poważnie o nowym otwarciu bez poważnego potraktowania najcięższych zarzutów, jakie Polskiemu Stronnictwu Ludowemu zasadnie zostały postawione przez Polskie media; mianowicie szeroko rozumianej politycznej korupcji, która uderza w interesy Polskich rolników. Ten wniosek ma też za zadanie zbadanie, co przez te pół roku zrobiły organa ścigania. Trzeba wyjaśnić te nieprawidłowości, bo chcemy ocenić, czy premier Donald Tusk poważnie potraktował Polaków, kiedy obiecywał, że ta sprawa zostanie gruntownie, do cna wyjaśniona- dodał Zbigniew Ziobro.

Lider ugrupowania zwracał także uwagę na trudną sytuację polskiej wsi.

 

– „Sytuacja na polskiej wsi jest coraz trudniejsza, ludziom żyje się coraz gorzej. W dobie kryzysu coraz więcej młodych ludzi poszukując pracy zagranicą – tym bardziej musimy dbać o to, aby publiczne pieniądze nie wypływał do lewych kieszeni działaczy stronnictw politycznych – w tym PSL” – przekonywał lider SP Zbigniew Ziobro.

SP nie może godzić się na wyprowadzanie gigantycznych pieniędzy na działaczy PSL-u, a według wyliczeń koszty, jakie ponosi podatnik z tego tytułu sięgają kilkudziesięciu mln zł – mówi poseł Patryk Jaki.

– PSL wielokrotnie mówiło, że chce się troszczyć o instytucję rodziny. Tymczasem Solidarna Polska ma dowody, że PSL owszem troszczy się, ale tylko o swoje rodziny. Chciałbym przedstawić tak na szybko zebraną listę wstydu i hańby PSL-u. Polskie Stronnictwo Ludowe na drugie imię powinno mieć nepotyzm. To lista działaczy związanych również rodzinnie z PSL- em, którzy są zatrudnieni. Żerują na spółkach Skarbu Państwa. Można by było bardzo długo rozwijać tę listę – podkreśla Patryk Jaki.

 

Wypowiedź posła Zbigniewa Ziobry:


Pobierz Pobierz

Wypowiedź posła Patryka Jakiego:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj