fot. PAP

SP: Premierze odejdź, wstydu oszczędź

SP apeluje do premiera Donalda Tuska, żeby podał się jak najszybciej do dymisji po ujawnieniu kolejnych taśm kompromitujących jego ministrów.

Premier utrzymując dalej tę ekipę powoduję destabilizację  państwa – powiedziała  Wiceprezes SP Beata Kempa. Poseł stwierdziła, że w tej sytuacji nie pomoże już nawet głęboka rekonstrukcja rządu.

– Człowieku, daj spokój! Odejdź, wstydu oszczędź. Wstyd już nie tylko wewnętrzny, nie tylko przed Polakami, którzy muszą płacić za kolacje twoich, pożal się Boże, ministrów. Wstyd również zewnętrzny przed naszymi partnerami, jeśli idzie o politykę zagraniczną. Dalsze trwanie i brak decyzji, i czekanie, co jeszcze może być na tych taśmach, jest niebezpieczne dla kraju – mówi poseł Beata Kempa.

Poseł dodała, że ewentualny przyszły premier techniczny powinien otrzymać upoważnienie od Sejmu do sporządzenia raportu o stanie państwa: jak wyglądają inwestycje polskie, jakie jest nasze bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne.

Ponadto polityk przekonywała, że opozycja winna zastanowić się nad wnioskiem o Trybunał Stanu dla bohaterów afery taśmowej.

RIRM

drukuj