fot. Monika Bilska

Śp. ks. kard. Zenon Grocholewski był wielkim przyjacielem Rodziny Radia Maryja

Zmarł ks. kard. Zenon Grocholewski – bliski współpracownik św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i papieża Franciszka, były prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej oraz wielki przyjaciel Rodziny Radia Maryja. W tym roku skończyłby 81 lat.

 „Po wielu latach pełnej poświęcenia służby Bogu i ludziom w Polsce i na świecie odszedł do Domu Ojca ks. kard. Zenon Grocholewski. (…)” – napisał na Twitterze przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki, apelując o modlitwę w intencji zmarłego.

W latach 1982–1999 ks. kard. Zenon Grocholewski był sekretarzem Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej w Watykanie, a następnie, do 2015 roku, prefektem Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej. Wielokrotnie upominał się m.in. o fundamentalne prawo rodziców do wychowania swoich dzieci zgodnie z ich sumieniem.

By w naszym kraju nie gorszono maluczkich, nie zagłuszano ani deprawowano sumień dzieci i młodzieży, zniewalając je w ten sposób – mówił podczas 27. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę ks. kard. Zenon Grocholewski, który – jak sam wówczas przyznał – czuł się członkiem tej wielkiej wspólnoty.

– Pragnę pogratulować Rodzinie Radia Maryja, w którą i ja czuję się włączony, że wybrało to sanktuarium na miejsce corocznego, tak bardzo licznego spotkania. (…) Gratuluję jej poczynań na rzecz respektowania chrześcijańskich korzeni naszego narodu – dodał.

Ks. kard. Zenon Grocholewski był także bardzo mocno związany z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Swoim patronatem obejmował liczne inicjatywy podejmowane w murach uczelni.

Dziękujemy Księdzu Kardynałowi za to, że jest zawsze z nami, radzi nam nawet, jakich prelegentów zaprosić. Mówi tym prelegentom, zachęca ich, żeby przyjechalipodkreślał dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR na zakończenie XII Międzynarodowego Kongresu „Katolicy a tożsamość wspólnoty narodowej – szanse i zagrożenia”. [czytaj więcej]

TV Trwam News

drukuj