SP chce komisji ws. śmierci dzieci

Solidarna Polska chce powołania sejmowej komisji śledczej  ds. wydatkowania pieniędzy na służbę zdrowia w związku z przypadkami śmierci dzieci. W najbliższych dniach ma zostać złożony projekt uchwały w tej sprawie.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zapowiedział, że zamiast powoływania sejmowej komisji śledczej ds. Antoniego Macierewicza powinna powstać komisja, która wyjaśniłaby co się dzieje z pieniędzmi przekazywanymi na leczenie Polaków.

Lider SP akcentował, że komisja śledcza miałaby zbadać jak wydawane są dodatkowe gigantyczne pieniądze, czyli 30 mld zł, przekazane w ostatnich latach przez rząd na służbę zdrowia, w sytuacji gdy – jak dodał Ziobro – coraz częściej „muszą umierać dzieci pod polskimi szpitalami czy dzieci czekające na karetki pogotowia”.

Zbigniew Ziobro wskazywał, że w ciągu ostatnich lat PO podwoiła wydatki na służbę zdrowia, jednak rodzi się pytanie co się z tymi pieniędzmi dzieje.

– Mimo gigantycznych kwot, które są przeznaczane na służbę zdrowia z roku na rok zwiększają się kolejki, w których Polacy oczekują już nie tylko do specjalistów, ale do lekarzy pierwszego kontaktu, którzy mają postawić diagnozę i ewentualnie kierować do specjalistów. Jak to się dzieje, że żyjąc w kraju, w którym karetki regularnie wyjeżdżają do chorych ludzi (w  tym chorych dzieci) co chwile dowiadujemy się o dramatach? To woła o pomstę do nieba. Nie może być tak, że ludzie w Polsce nagminnie umierają na choroby, z którymi medycyna radziła sobie już pod koniec XIX wieku tylko dlatego, że szpitale nie przyjmują pacjentów, albo lekarze nie dojeżdżają, bo karetki oszczędzają pieniądze – powiedział europoseł Zbigniew Ziobro.

 

RIRM

                                                                        

drukuj