fot. twitter.com/PiotrCieplucha

Solidarna Polska przeciwna sprzedaży łódzkiego lotniska

Solidarna Polska nie zgadza się na sprzedaż Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi. Interwencję poselską w tej sprawie złożył do tamtejszego ratusza wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.

W styczniu władze miasta Łodzi ogłosiły zamiar sprzedaży udziałów w lotnisku na Lublinku. Decyzję tłumaczono względami finansowymi.

Polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski podkreśla, że lotniska, drogi i kolej powinny należeć do polskiego państwa i być kontrolowane przez władzę centralną czy samorządową. Stąd sprzeciw wobec – jak mówi – planu prywatyzacji lotniska.

– Na taki plan Solidarna Polska mówi zdecydowane „nie”. Dlatego razem z szefem Solidarnej Polski, panem Piotrem Ciepluchą, podjęliśmy się interwencji w łódzkim magistracie, wzywając panią Hannę Zdanowską z Platformy Obywatelskiej do wycofania się z tych planów, do rozmowy w polskim rządem i przede wszystkim do podsumowania jej dziesięcioletnich rządów w Łodzi właśnie w kontekście lotniska. Nie może być tak, że Hanna Zdanowska i Platforma Obywatelska, która nie potrafiła dla milionowej aglomeracji pozyskać połączeń lotniskowych, wychodzi z pomysłem, jakim jest prywatyzacja, a więc sprzedaż majątku narodowego – tłumaczy Janusz Kowalski.

Miejskie plany już zaakceptowali łódzcy radni w przyjętej niedawno uchwale intencyjnej. Stanowisko ws. pozyskania inwestora dla lotniska zostało przyjęte większością głosów KO i SLD, przy sprzeciwie radnych PiS.

Wiceminister Janusz Kowalski zapowiedział, że jeżeli radni będą jeszcze dyskutować na ten temat, to weźmie udział w sesji, by przekonywać ich do swojego stanowiska.

Łódź jest właścicielem 95,5 proc. udziałów w lotnisku, którego kapitał zakładowy wynosi 354,8 mln zł.

RIRM

drukuj