SP będzie pytać o bezczynność rządu ws. masowych zwolnień

Rząd nie może być bezczynny w obliczu drastycznie wzrastającego bezrobocia w Polsce, przykładem takiej polityki rządu jest sytuacja w fabryce Fiata w Tychach – stwierdził poseł Patryk Jaki.

Dziś na posiedzeniu Sejmu Solidarna Polska zada premierowi Tuskowi szereg szczegółowych pytań odnośnie sytuacji w fabryce oraz działań, jakie podejmuje rząd by przeciwdziałać zwolnieniom – mówi poseł Patryk Jaki z Solidarnej Polski.

 – Będziemy zadawać szereg bardzo trudnych pytań, dlaczego właśnie premier Donald Tusk nie zrobił nic, aby uratować te 1,5 tyś. miejsc pracy a razem z podwykonawcami znacznie więcej. Nie może być tak, że przez ten nieudolny rząd połowa dużego miasta na Śląsku pójdzie na bezrobocie. My jako odpowiedzialna opozycja chcemy zmusić władze, aby nie zgadzały się na tak łatwe wyrzucanie ludzi na próg. Tym bardziej, że kolejne zwolnienia w naszym kraju nie muszą być pochodną tych tragicznych rozwiązań w fabryce Fiata. Solidarna Polska będzie robiła wszystko, co w jej mocy, aby utrzymać te miejsca pracy – zaznaczył poseł Patryk Jaki.

Wypowiedź posła Patryka Jakiego


Pobierz Pobierz

 

RIRM

 

drukuj