Solidarność rozlicza polityków

Startuje kampania związkowców, która ma pomóc Polakom w wyborze wśród kandydatów do Parlamentu Europejskiego.

W historycznej Sali BHP w Stoczni Gdańskiej „S” prezentowane są przygotowane specjalnie na tę okoliczność spoty, billboardy i ulotki. W ramach kampanii związkowcy będą piętnować tych kandydatów, którzy będąc ministrami, posłami i senatorami, głosowali za przyjęciem antypracowniczych przepisów.

Tadeusz Majchrowicz, wiceprzewodniczący Solidarności przypomina, że o stanowisko w PE ubiega się ponad 120 parlamentarzystów.

– O to stanowisko ubiega się ponad 120 parlamentarzystów. W tym 66 posłów i senatorów, sześćdziesiąty siódmy pan minister Kosiniak-Kamysz. Ta sześćdziesiątka siódemka zamierza „czmychnąć” teraz do PE, wcześniej oszukując wyborców przegłosowaniem wieku emerytalnego, wydłużając czas pracy niepełnosprawnym, odrzucając wniosek o referendum w sprawie sześciolatków – zauważaTadeusz Majchrowicz.

Aby ułatwić Polakom dokonanie wyboru uruchomiona została dziś specjalna strona internetowa www.sprawdzampolityka.pl, na której znajdą się informacje o działalności wszystkich parlamentarzystów.

– Każdy, kto ma dostęp do internetu będzie mógł wejść na tę stronę, kliknąć nazwisko posła czy senatora, który powiedzmy kandyduje z jego okręgu wyborczego i sprawdzić: czy głosował za wydłużeniem wieku emerytalnego, uelastycznieniem czasu pracy, czy odrzucił wniosek o referendum ws. wieku emerytalnego albo sześciolatków. To wszystko na tej stronie będzie napisane – mówi Tadeusz Majchrowicz.

Wybory do PE w Polsce odbędą się 25 maja.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj