fot. policja.pl

Służby zlikwidowały laboratorium amfetaminy. Zatrzymano 4 osoby

Funkcjonariusze CBŚP we współpracy z prokuraturą zlikwidowali laboratorium amfetaminy w okolicy Kielc. Cztery zatrzymane osoby usłyszały zarzuty produkcji narkotyków. Zabezpieczono m.in. odczynniki chemiczne i 12 sztuk broni.

Jak poinformowały Prokuratura Krajowa i Centralne Biuro Śledcze Policji, zatrzymania to efekt akcji przeprowadzonej przez służby w powiecie kieleckim (woj. świętokrzyskie). W wyniku tych działań policjanci zatrzymali cztery osoby, zlikwidowali laboratorium amfetaminy, zabezpieczając przy tym narkotyki oraz substancje, odczynniki i półprodukty niezbędne do ich produkcji. W innych miejscach odkryto i zabezpieczono maszynę do cięcia tytoniu, 12 sztuk broni oraz ponad 1 tys. sztuk amunicji ostrej.

Według śledczych członkowie rozbitej grupy mogli wyprodukować co najmniej 200 litrów płynnej amfetaminy o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

Trzech zatrzymanych usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Jednemu z podejrzanych postawiono przy tym zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowej, a dwóm innym – pomocnictwa przy produkcji amfetaminy. Czwarta osoba usłyszała zarzut pomocnictwa przy produkcji narkotyków.

Decyzją sądu jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany. Wobec pozostałych trzech zatrzymanych zastosowano dozór policji, zakaz opuszczenia kraju i poręczenia majątkowe.

Jak wskazały służby, śledztwo w sprawie grupy produkującej narkotyki jest prowadzone od 2018 r. przez oddział Prokuratury Krajowej w Katowicach wspólnie z CBŚP w Kielcach. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa działała na terenie woj. świętokrzyskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Zarzuty w tym śledztwie usłyszało już 105 podejrzanych, z czego 76 osób zostało tymczasowo aresztowanych. Dotychczas zabezpieczono już w tym postępowaniu 24 kg amfetaminy, 8 kg marihuany oraz haszysz, mefedron, kokainę i tabletki ecstasy.

Śledczy nie wykluczyli kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

 

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl