Policjanci z CBŚP zlikwidowali fabrykę tabletek ekstazy na Dolnym Śląsku

Trzy kilogramy substancji zawierającej MDMA, z których można wyprodukować 25 tys. tabletek ekstazy zabezpieczyli policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w zlikwidowanej w Legnicy wytwórni tego narkotyku. W sprawie zatrzymano trzy osoby. Podczas akcji policja musiała użyć broni palnej.

Jak poinformowało w czwartkowym komunikacie CBŚP, w fabryce zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden z nich zaatakował policjanta. Ten użył broni, raniąc napastnika w nogę. Ranny trafił do szpitala; pomocy medycznej udzielono również policjantowi.

Trzecia z zatrzymanych w tej sprawie osób to 31-letnia kobieta. Wszyscy usłyszeli w legnickiej prokuraturze zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem substancji psychotropowych i ich dystrybucją. Mężczyźnie, który zaatakował policjanta postawiono również zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza.

W pomieszczeniach, w których znajdowała się wytwórnia policja znalazła narzędzia i przedmioty wykorzystywane do wytwarzania tabletek zawierających MDMA.

„W trakcie przeszukania ujawniono trzy kilogramy gotowej substancji, zawierającej MDMA, z której można by wyprodukować około 25 tys. tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości 250 tys. zł” – podało CBŚP.

Wszyscy podejrzani decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

W akcji likwidacji wytwórni brali udział funkcjonariusze CBŚP z Bydgoszczy oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl