Słowacja – Katastrofa śmigłowca ratunkowego, 4 ofiary śmiertelne

Cztery osoby zginęły w katastrofie śmigłowca górskiego pogotowia lotniczego, który rozbił się w parku narodowym Słowacki Raj poinformowało ministerstwo zdrowia w Bratysławie.

Maszyna, lecąca z pomocą do 10-letniego chłopca, który spadł z grani, zawadziła o linię energetyczną i runęła na ziemię z wysokości ok. 50 metrów.

Zginęły wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie: pilot, lekarz i dwóch ratowników. Na miejsce katastrofy udał się minister zdrowia Słowacji Viliam Cislak.

Śmigłowiec należał do Air Transport Europe (ATE), prywatnej firmy świadczącej usługi dla górskiego pogotowia lotniczego na Słowacji.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl