fot. pixabay.com

Rosja: Pod lawiną, która zeszła w pobliżu Norylska, zginęły 3 osoby

Pod lawiną, która zeszła w nocy z piątku na sobotę na ośrodek narciarski „Góra Osobna” w pobliżu Norylska zginęły trzy osoby – poinformowało ministerstwo ds. obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych Kraju Krasnojarskiego.

Rozpoczęta dziś przed świtem akcja poszukiwawcza, w której uczestniczyło w sumie 250 osób, w tym – liczni wolontariusze, została zakończona – podały miejscowe władze. Spod śniegu wydobyto ciała 38-letniej kobiety, jej 45-letniego męża oraz ich półtorarocznego dziecka. 14-letni syn małżeństwa trafił do szpitala w stanie ciężkim.

Spod lawiny, która zasypała bazę sportów zimowych pod Norylskiem, uwolniono jeszcze dwie osoby. Akcja ratownicza prowadzona była przy temperaturze -22 st.C i trwała kilkanaście godzin.

Lawina przysypała w sumie pięć domków, ale nie wszystkie były wykorzystywane przez amatorów narciarstwa.

Norylsk to jedno z najbardziej wysuniętych na północ, a także jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast na świecie. Znajduje się w azjatyckiej części Rosji w Kraju Krasnojarskim, zamieszkuje go 177,5 tys. osób, jest znanym ośrodkiem hutnictwa i górnictwa metali nieżelaznych: niklu, kobaltu, platyny oraz węgla kamiennego.

Otaczające miasto góry o łagodnych stokach są wykorzystywane do uprawiania sportów zimowych. Na przedmieściach Norylska funkcjonuje kilka ośrodków sportowo-rekreacyjnych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl