Śledztwo ws. zegarka Kamińskiego umorzone

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie oświadczenia majątkowego Michała Kamińskiego. Sprawa dotyczy zegarka za 37 tys. zł, którego polityk nie wpisał do oświadczenia.

Śledczy uznali, że sekretarz stanu w kancelarii Premier Ewy Kopacz nie miał zamiaru zafałszowania swojego stanu majątkowego. Polityk Platformy zeznał, że dostał go w 2011 roku od żony w prezencie. Tłumaczył, że nie wiedział jaka jest jego wartość.

Jednak w wywiadzie dla jednego z dzienników na początku tego  roku Kamiński mówił, że kupił zegarek po tym, jak przestał być europosłem. Wybory odbyły się w ubiegłym roku.

Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i były  prokurator generalny, powiedział, że prokuratura wykazała się poprawnością polityczną. Lider SP zauważa, że wymiar sprawiedliwości inaczej traktuje ministra a inaczej obywateli. Polityk zapowiedział, że zwróci się do Prokuratora Generalnego aby ocenił decyzję prokuratury tej sprawie.

– Umorzono wcześniej sprawę pana Palikota, który nie wpisał do oświadczenia majątkowego samolotu, który posiadał, z uzasadnieniem, że on jest filozofem, a filozof ma prawo zapomnieć o takiej drobnostce jak samolot. To niestety kompromituje prokuraturę i wymaga zdecydowanych zmian w tej instytucji. Będę się zwracał do Prokuratora Generalnego, by poddał ocenie tą, bardzo wątpliwą od strony merytorycznej i zasad równości wobec prawa, decyzję prokuratury w sprawie zaufanego człowieka pani premier Kopacz – podkreśla Zbigniew Ziobro.       

CBA nadal prowadzi wszczęte w marcu postępowanie sprawdzające oświadczenia Kamińskiego.

Za zatajenie majątku wartego powyżej 10 tys. zł grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

RIRM

drukuj