(fot.PAP/EPA)

Śledztwo ws. prywatyzacji Polskich Kolei Linowych zostało przedłużone

Do marca 2022 roku zostało przedłużone śledztwo w sprawie sprzedaży Polskich Kolei Linowych – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Śledztwo dotyczy sprawy z 2013 roku. Wtedy w procesie prywatyzacji akcje Polskich Kolei Liniowych, które są właścicielem m.in. kolejki linowej na Kasprowy Wierch, kupiła spółka Polskie Koleje Górskie. Została ona powołana specjalnie w tym celu przez cztery samorządy podhalańskie na czele z Zakopanem. Pieniądze na zakup w wysokości 215 mln zł zapewnił fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners. Tym samym podhalańskie samorządy stały się posiadaczem jedynie dwudziestu dwóch setnych procent akcji spółki.

Po transakcji fundusz Mid Europa Partners przekazał swoje akcje spółce Altura, zarejestrowanej w Luksemburgu. Cała transakcja budziła wiele kontrowersji. Dlatego sprawą zainteresowała się Prokuratura Rejonowa w Zakopanem. Umorzyła ona jednak śledztwo, gdyż śledczy nie znaleźli nic, co mogłoby wskazywać na zakazany proceder. Do sprawy w 2017 roku wróciła jednak Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Przedmiotowe śledztwo nadal prowadzone jest w sprawie. Żadnej osobie nie zostały przedstawione zarzuty. Aktualnie uzupełniany jest materiał dowodowy poprzez pozyskanie opinii biegłych dotyczącej prawidłowości przeprowadzenia prywatyzacji PKL S.A. – poinformował Janusz Hnatko, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Oprócz kolejki na Kasprowy Wierch PKL posiada także kolejki na: Gubałówkę w Zakopanem, Górę Parkową w Krynicy czy Butorowy Wierch w Kościelisku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl