Jest śledztwo prokuratury ws. skandalicznego spektaklu „Klątwa”

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga z urzędu wszczęła śledztwo ws. godzącego w uczucia religijne spektaklu pt. ,,Klątwa”. Pseudosztuka wystawiana jest na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie.

Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożyła wczoraj poseł Anna Sobecka. Zapowiedź podobnej interwencji padła też z ust posła Dominika Tarczyńskiego.

Podczas spektaklu widzowie zobaczyli m.in. akt seksualny z figurą św. Jana Pawła II, a także zniszczenie krzyża. Ponadto jedna z aktorek na zakończenie przedstawienia opowiadała o zbiórce pieniędzy na zabójstwo prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Twórca i aktorzy spektaklu dopuścili się obrazy uczuć religijnych, co jest przestępstwem – przypomina poseł Anna Sobecka.

– Takie zachowanie twórców wypełnia znamiona przestępstwa z art. 196 Kodeksu karnego, ponieważ ma na celu obrazę uczuć religijnych. Działanie to było działaniem domyślnym w zamiarze bezpośrednim było nastawienie na szokowanie, walkę z Kościołem katolickim, walkę polityczną z partią polityczną wybraną do Sejmu w demokratycznych wyborach – poprzez celową, prowokacyjną obrazę uczuć religijnych. Deski teatru zostały wykorzystane niezgodnie z tym, co powinno znamionować sztukę – powiedziała Anna Sobecka.

Głos w sprawie skandalicznego spektaklu zabrał też Polski Episkopat. Jego rzecznik ks. prof. Paweł Rytel Andrianik oświadczył, że spektakl ma znamiona bluźnierstwa. [czytaj więcej] 

Przeciwko bluźnierczej sztuce protestowało wczoraj kilkadziesiąt osób zrzeszonych w organizacjach narodowych. Manifestację zorganizowano przed Teatrem Powszechnym. Wśród protestujących był poseł Robert Winnicki.

Premiera „Klątwy” odbyła się w sobotę.

Treść zawiadomienia pos. Anny Sobeckiej do prokuratury [Czytaj]

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl