Sławomir Nowak i Igor Ostachowicz w sztabie kandydata PO na prezydenta?

 W sztabie Rafała Trzaskowskiego jest Sławomir Nowak i Igor Ostachowicz – dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info. Obaj politycy od lat są związani z Platformą Obywatelską i jej byłym szefem Donaldem Tuskiem.

Obaj od lat pracują dla Donalda Tuska, a Igor Ostachowicz odpowiada za najbardziej radykalny kurs polaryzujący wyborców, jaki w 2017 r. obrała Platforma – wskazuje portal. Sławomir Nowak był szefem gabinetu politycznego Donalda Tuska, był także ministrem transportu.

Za logistykę kampanii Rafała Trzaskowskiego ma odpowiadać z kolei Łukasz Pawłowski, który tym samym zajmował się przy okazji kampanii parlamentarnej i objeździe Tuskobusa w 2011 r.

Szef sztabu Trzaskowskiego Cezary Tomczyk nie ujawnia, kto jest w sztabie, ponieważ – jak wskazuje – chce, aby ludzie ci pozostali w cieniu. Jednocześnie dodaje, że w skład sztabu wchodzą „same znakomitości”. Trudno nie wysnuć wniosku, że Rafał Trzaskowski może się wstydzić swoich współpracowników – komentuje poseł PiS Jan Mosiński.

– Sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego nie chce przyznać się do tego, że faktycznie jego ekipę tworzy środowisko portalu Soku z buraka. Ludzie, którzy tworzyli tę strategię mowy nienawiści i dzielenia Polaków, bo to nie my dzielimy Polaków tylko PO zaczęła dzielić Polaków na lepszych i gorszych od momentu, kiedy przegrali wybory prezydenckie w roku 2005 – dodaje poseł.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca. Według najnowszych sondaży liderem wyścigu pozostaje prezydent Andrzej Duda, jednak większość prognoz pokazuje, że konieczna będzie druga tura.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl