slaska.policja.gov.pl

Śląskie: Policja przejęła 1,5 kg amfetaminy i 11 krzewów konopi indyjskich

11 krzewów konopi indyjskich i 1,5 kg amfetaminy, z której można było przygotować 15 tys. działek dilerskich przejęli policjanci z Rudy Śląskiej. Funkcjonariusze zatrzymali 49-latka, do którego należały narkotyki.

„Rudzianin uprawiał konopie w swoim ogródku działkowym i w specjalnie przygotowanej szafie w mieszkaniu. Kryminalni zabezpieczyli kilka telefonów komórkowych, które teraz trafiły do specjalistycznych badań. Były to prawdopodobnie telefony, przez które 49-latek kontaktował się z dostawcami i odbiorcami narkotyków” – powiedział asp. szt. Arkadiusz Ciozak z policji w Rudzie Śląskiej.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Na razie usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających, ale niewykluczone, że po zebraniu dodatkowego materiału dowodowego odpowie także za handel narkotykami. Grozi mu do 10 lat więzienia.

49-latek nie był wcześniej notowany. Przed zatrzymaniem policjanci prowadzili obserwację plantacji konopi na działce. Zatrzymali 29-latka, kiedy przyszedł podlać rośliny. Niedługo później znaleźli amfetaminę w jego mieszkaniu – była ukryta w puszce po farbie.

To kolejne narkotyki przechwycone w ostatnich tygodniach przez policjantów w Rudzie Śląskiej. Na początku sierpnia zatrzymali oni 42-latka, przy którym znaleziono kilogram amfetaminy i marihuanę.

PAP

drukuj