Mazowieckie: dwóch aresztowanych ws. nielegalnego handlu bronią

W województwie mazowieckim dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalny handel bronią trafiło do aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia. Policjanci z Radomia i Siedlec zabezpieczyli dziesięć fabrycznie nowych pistoletów i karabin maszynowy, które – według funkcjonariuszy – miały trafić do Skandynawii.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka mazowieckiej policji kom. Alicja Śledziona, funkcjonariusze ustalają, skąd pochodziła broń i do czego miała być wykorzystana.

„Pistolety i karabin są produkcji słowackiej. Drogą morską miały trafić z Polski na rynek skandynawski” – powiedziała PAP rzeczniczka.

Broń została zabezpieczona przez funkcjonariuszy do dalszych kompleksowych badań w laboratorium kryminalistycznym. Mają one m.in. wskazać, czy była wcześniej używana do popełniania przestępstw.

Rzeczniczka wyjaśniła, że policjanci z Radomia i Siedlec od jakiegoś czasu prowadzili działania zmierzające do rozbicia siatki przestępczej, która – według ustaleń mundurowych – miała się trudnić nielegalnym obrotem bronią. W ostatni weekend w Kołobrzegu zatrzymano 29-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę – mieszkańców powiatu siedleckiego – oraz 35-latka z powiatu kołobrzeskiego. W samochodzie należącym do jednej z osób przewożono 11 sztuk fabrycznie nowej broni palnej – 10 pistoletów oraz karabin maszynowy.

Zarzuty dotyczące handlu bronią usłyszało dwóch mężczyzn. Grozi im do 10 lat więzienia. Zostali oni w środę tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl