fot. strazgraniczna.pl

Śląskie: 34 nielegalnych migrantów w naczepie ciężarówki

34 nielegalnych migrantów podróżujących w naczepie samochodu ciężarowego, zatrzymali w nocy z piątku na sobotę funkcjonariusze Straży Granicznej. To najprawdopodobniej obywatele Iraku, Iranu, Syrii oraz Turcji; nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

Jak poinformował p.o. rzecznika prasowego śląskiego oddziału Straży Granicznej chorąży sztabowy SG Szymon Mościcki, działania związane z ujawnieniem transportu prowadzono we współpracy z policją przy drodze krajowej nr 1 w miejscowości Kobiór (Śląskie).

Ciężarówką prowadzoną przez kierowcę z Turcji, która wjechała do Polski od strony Słowacji, podróżowało 34 nielegalnych migrantów, w tym 4 dzieci, 4 kobiety i 26 mężczyzn. Są to najprawdopodobniej obywatele Iraku, Iranu, Syrii oraz Turcji, pochodzenia kurdyjskiego.

Ratownicy z wezwanej na miejsce karetki pogotowia wstępnie przebadali podróżujących w naczepie. Nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Funkcjonariusze SG przekazali zatrzymanym wodę oraz żywność i przewieźli do placówki SG w Bielsku-Białej, przystosowanej do takich okoliczności. Tam prowadzone będą w sobotę dalsze czynności wobec zatrzymanych.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl