Śląska gmina broni się przed gender

Radni śląskiej gminy Tworóg bronią się przed gender. Liczą, że ich stanowisko zachęci do działania samorządowców z całej Polski – informuje „Nasz Dziennik”.

W przygotowanej rezolucji radni apelują do władz państwowych i wojewódzkich, by nie dopuściły ideologii gender do szkół i lokalnych środowisk. W dokumencie powołano się na stanowisko Episkopatu Polski.

Radni podkreślili, że gender zaciera naturalne różnice między kobietą i mężczyzną, podważa istotę małżeństwa, a w konsekwencji rodziny.

Klaudiusz Wieder, zastępca wójta gminy Tworóg, podkreśla, że należy ludziom uświadamiać te zagrożenia.

– Najważniejsze jest budowanie świadomości w społeczeństwie o tych zagrożeniach. Na chwilę obecną jest to chyba najważniejsza idea, żeby ludzie wiedzieli, jaka jest ta ideologia. Brak świadomości powoduje, że przyzwalamy na pewne rzeczy, a tego nie wolno czynić. Wszyscy widzimy co się dzieje wokół i jaki przekaz mają media komercyjne. Ta ideologia powoli wchodzi od tyłu, od kuchni do szkół i naszych środowisk. Musimy się przed tym przestrzegać – podkreślił Klaudiusz Wieder.

Rezolucja rady gminy została przyjęta jednogłośnie. Samorządowcy wysłali ją do premier Ewy Kopacz, marszałków, ministra edukacji oraz samorządów.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl