Śląsk: Utrudnienia po wykolejeniu pociągu

Utrudnienia na kolei na śląsku po wczorajszym wykolejeniu się pociągu mają potrwać do godziny 15.00. Taką informację przekazało dziś Centrum Zarządzania kryzysowego Wojewody Śląskiego.

Wczoraj po południu w miejscowości Poraj wykoleiło się 11 pustych wagonów pociągu towarowego należącego do DB Schenker Rail. W wyniku tego zdarzenia opóźnionych zostało ok. 30 pociągów. Na odcinkach z Poraja i Myszkowa do Częstochowy uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa. Pasażerowie podróżujący na tej trasie muszą liczyć się z utrudnieniami.

W efekcie wypadku 5 pociągów zostało w czwartek całkowicie odwołanych, a 17 odwołano na części relacji. 7 pociągów PKP Intercity zostało skierowanych okrężną trasą przez Częstochowę, Herby i Tarnowskie Góry. Podobnie będzie dzisiaj, podróżni muszą liczyć się z opóźnieniami.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl