fot. https://twitter.com/MI_GOV_PL

Rusza rządowy program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych

Rząd zainaugurował program budowy i przebudowy przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Wydarzenie odbyło się to w Niemojkach na Mazowszu, gdzie będzie modernizowany peron. W wydarzeniu uczestniczył Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Program przystankowy ma służyć likwidacji wykluczenia komunikacyjnego. To inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy, która zyskała aprobatę rządu Zjednoczonej Prawicy.

Andrzej Adamczyk, szef resortu infrastruktury, podkreślił, że na ruszt komunikacyjny składają się nie tylko nowoczesne drogi, ale także nowoczesna kolej.

– To jest kolejny dowód na to, że ruszt komunikacyjny, który musi zostać odbudowany, aby gospodarka przyspieszyła, staje się faktem. To nie tylko nowoczesna sieć dróg szybkiego ruchu. To nie tylko odnawialne drogi samorządowe i drogi krajowe, których nośność jest zwiększana w większym zakresie. To także przebudowane linie kolejowe pozwalające rozwijać większe prędkości pociągów osobowych i towarowych, ale to również nowoczesne przystanki – powiedział Andrzej Adamczyk.

Na liście inwestycji do realizacji znalazło się ponad 170 punktów. PKP PLK rozpatrzyło ponad 600 wniosków zgłoszonych do programu. Jego koszt to 1 mld zł. Nowe przystanki mają obsługiwać ruch regionalny, ale także dalekobieżny.

https://twitter.com/MI_GOV_PL/status/1397279960088432640

RIRM

drukuj