fot. PAP/Leszek Szymański

Skup zboża od polskich rolników

Wicepremier Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa i rozwoju wsi, odpowiedział w piątek w Sejmie na zarzuty polityków opozycji, którzy oskarżają rząd o nieudolność przy próbie eksportu ukraińskiego zboża. Zapewniał, że polscy rolnicy nie muszą obawiać się o sprzedaż swoich zbiorów.

– Gwarantujemy skup dla wszystkich rolników, a jeśli są spekulanci, mający prywatne firmy, pod szyldem Polskiego Stronnictwa Ludowego i próbują oszukiwać rolników oraz zaniżać ceny (…) to apeluję do rolników: Nie korzystajcie z tych pośredników. Przywieźcie zboże do Krajowej Grupy Spożywczej tuż przy granicy polsko-ukraińskiej – powiedział wicepremier.

https://twitter.com/MRiRW_GOV_PL/status/1550438530232492033

 – W czwartek cena wynosiła 1400 zł za tonę pszenicy. To jest cena, która wynika z cen światowych. Oprócz tego, że Elewarr skupuje zboże w takiej cenie, zaproponowaliśmy skup zboża z przechowaniem u rolnika, płacąc rolnikowi już 30 proc. wartości, a 70 proc. przy dostawie – zaapelował  Henryk Kowalczyk.

https://twitter.com/MRiRW_GOV_PL/status/1550440992683315201

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl