Skandaliczne zachowanie cypryjskich kibiców

„Nasi dziadkowie ścigali was aż do Berlina” – takie hasło przedstawiała przygotowana przez kibiców Omonii Nikozja oprawa meczowa na rewanżowe spotkanie II rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europejskiej. Fani cypryjskiego klubu zasugerowali, że w trakcie trwania II wojny światowej Polacy walczyli po stronie nazistów.

Zieloną postać z maczetą goniącą nazistowską swastykę oraz hasło „Nasi dziadkowie ścigali was aż do Berlina” przedstawili kibice z Nikozji na przygotowanej przez siebie oprawie. Spotkanie miało wyłonić drużynę, która awansuje do III rundy eliminacji Ligi Europy. Rywalem Omonii była Jagiellonia Białystok.

omonia-nikozja-oprawa

Prokomunistyczne poglądy cypryjskich fanatyków spotkały się z krytyką białostockich kibiców w pierwszym spotkaniu obu drużyn. Na stadionie Jagiellonii pojawiła się oprawa przedstawiająca przekreślony sierp i młot, czyli symbol komunizmu. Odpowiedź kibiców Omonii jest jednak skandaliczna. Cypryjczycy zasugerowali w niej, że w trakcie trwania II wojny światowej Polska była krajem nazistowskim.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapoznało się ze sprawą. Odpowiednie działania w związku z zachowaniem cypryjskich fanatyków ma podjąć polska ambasada w Nikozji.

Oficjalne stanowisko ws. wydarzeń na Cyprze przedstawił klub Jagiellonia Białystok. „Klub przygotowuje stosowne materiały w celu dołączenia ich do oficjalnej skargi wobec postawy zarówno kibiców, jak i przedstawicieli drużyny z Nikozji. Gromadzimy i uzupełniamy materiał dowodowy dotyczący całego naszego pobytu na Cyprze” – czytamy w oświadczeniu.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl