Sikorski zwołuje Konwent Seniorów. Będzie audyt podróży posłów

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski zwołał na dziś Konwent Seniorów ws. audytu podróży zagranicznych posłów i zmiany systemu rozliczania.

Posiedzenie jest następstwem sprawy trzech posłów PiS (Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego), którzy pobrali zaliczki na podróż służbową do Madrytu samochodem, a polecieli do stolicy Hiszpanii tanimi liniami. Komitet Polityczny PiS zdecydował w poniedziałek o usunięciu posłów z partii.

Poseł Joachim Brudziński, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS mówi, że to przede wszystkim posłowie PO powinni rozliczyć swoje afery.

Jakiego regionu naszego państwa byśmy się nie dotknęli, jakiego ministerstwa – „afera goni aferę”. Co tu dużo mówić – tutaj próbuje się rozpętać histerię przy pomocy zaprzyjaźnionych mediów, tylko dlatego, że trzech posłów opozycji zachowało się niestosownie. Potrafimy natychmiast z tego wyciągnąć wnioski – powiedział Joachim Brudziński.

Radosław Sikorski o Konwencie Seniorów poinformował w poniedziałek.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl