fot. flickr.com

Siemoniak: Polsce nie grozi wojna z Rosją

Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak stwierdził, że nie będzie wojny. Wicepremier na łamach sprzyjającej rządowi Gazety Wyborczej uspokaja, że nasz kraj jest bezpieczny, ponieważ mamy własny system obrony i jesteśmy w NATO.

Polityk uważa, że między krajami należącymi do sojuszu  i resztą świata jest wyraźnie zakreślona granica, której Rosja nie odważy się przekroczyć.

Poseł Michał Jach z sejmowej Komisji Obrony Narodowej powiedział, że Rosja raczej nie wjedzie czołgami do Polski, ale nie można wykluczyć wojny hybrydowej.

Parlamentarzysta podkreśla, że Władimir Putin sprawdza, na ile świat pozwoli Rosji być agresorem wobec sąsiadów. Ekspert dodaje, że minister Siemoniak w tej sytuacji powinien skupić się na modernizacji naszego wojska i szkoleniu żołnierzy.

–  W tej chwili wielu ludzi się zastanawia: „jak to-tutaj Rosja, tutaj rezerwiści, więc być może zbliża się jakieś niebezpieczeństwo dla Polski?”. Chce powiedzieć, że to jest kolejne propagandowe zagranie Platformy Obywatelskiej. Od 2009 roku rząd – czy Ministerstwo Obrony Narodowej nie przeprowadziło ani jednych ćwiczeń mobilizacyjnych – powiedział poseł Michał Jach.

Rosjanie od roku cyklicznie przeprowadzają ćwiczenia blisko granic NATO.

RIRM

drukuj