Dziś rozpoczyna się dwudniowy szczyt Rosja – UE

Według unijnych dyplomatów ma to być kolejny szczyt bez przełomu i niespodzianek. Wśród głównych tematów mają się znaleźć m.in. sytuacja w Syrii i możliwość zwołania międzynarodowej konferencji pokojowej.

Ma być także omawiana współpraca gospodarcza, szczególnie w energetyce, oraz kwestia przestrzegania prawa do swobody słowa i zgromadzeń w Rosji. Dr hab. Karol Karski, były wiceminister  spraw zagranicznych, zwraca uwagę że Rosja nie może poszczycić się mianem państwa demokratycznego. Jednocześnie aspiruje do bycia państwem europejskim.

Federacja piętnuje organizacje międzynarodowe, a obywatele nie ciszą się zakresem praw, jak obowiązków w innych państwach.

–  Oczywiście Rosja posiada pewne atrapy demokracji, odbywają się tam wybory, które wiadomo, że wygra władza aktualnie sprawująca swój urząd. Dlatego też ta władza się nie zmienia, chyba że w wyniku wewnętrznych napięć. Biorąc to pod uwagę najbliższy szczyt Rosja –UE zapowiada się jako spotkanie dosyć napięte. Będą dyskusje dotyczące różnych problemów, w tym obrony praw człowieka – powiedział Karol Karski.

 

Przywódcy Wspólnoty i Rosji zjedzą dziś wspólnie kolację, planowana sesja robocza odbędzie się jutro.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl