Separatyści ogłaszają stan wojenny w obwodzie ługańskim

Lider samozwańczej „Ługańskiej Republiki Ludowej” Wałerij Bołotow podpisał dekret o wprowadzeniu stanu wojennego i ogłosił mobilizację.

Zaapelował też do prezydenta Rosji Władimira Putina o wprowadzenie na teren „republiki” wojsk pokojowych. Uzasadnił konieczność takich działań tym, że „armia ukraińska dokonała ataku na pokojowych mieszkańców”.

Źródła w Ministerstwie Obrony Ukrainy podały, że w nocy dziewięciu żołnierzy ukraińskich poniosło śmierć, a ok. 20 zostało rannych w starciach z nielegalnymi ugrupowaniami zbrojnymi w obwodzie donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy.

Władze Ukrainy zwróciły się do ONZ z prośbą o jak najszybsze zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z sytuacją w kraju.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl