fot. PAP/EPA

Wizyta szefów MSZ Polski, Czech, Estonii, Litwy i Łotwy w Mariupolu

Szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz oraz ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii udadzą się dziś do Mariupola. Jak podało polskie MSZ, głównym celem wizyty ma być wsparcie dla Ukrainy w wymiarze bezpieczeństwa.

Szefowie resortów wezmą udział w spotkaniu z przedstawicielami biura misji obserwacyjnej OBWE oraz miejscowych organizacji międzyrządowych. Politycy pojawią się na linii rozgraniczenia z ukraińskimi obszarami znajdującymi się pod kontrolą prorosyjskich separatystów.

Resort spraw zagranicznych podkreślił, że wizyta w Mariupolu przypada kilka tygodni po incydencie z udziałem floty rosyjskiej w Cieśninie Kerczeńskiej i na Morzu Czarnym. Wydarzenie to, które miało miejsce pod koniec listopada ubiegłego roku, zakończyło się przejęciem ukraińskich okrętów.

Konflikt zbrojny w Donbasie rozpoczął się wiosną 2014 roku, gdy wspierani przez Kreml separatyści ogłosili powstanie dwóch tzw. republik ludowych – donieckiej i ługańskiej. Od tego czasu zginęło w rezultacie konfliktu ponad 10 tysięcy osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl